Mikołaj R.

Tester
 • Content count

  306
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  3

Mikołaj R. last won the day on November 18 2015

Mikołaj R. had the most liked content!

Community Reputation

9 Neutral

About Mikołaj R.

 • Rank
  Forum Regular
 • Birthday 18. Feb 1991

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.emsisoft.eu/pl/

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Sulejówek, Poland
 • Interests
  IT Security, Handball... I’ve Many Passions and Interests. :)

Recent Profile Visitors

8990 profile views
 1. Dziękuję za przesłany klucz. W związku z tym, iż na Pana koncie znajduje się kilka kluczy, które wymagają weryfikacji. a sam problem jest bardziej złożony, poproszę o jeszcze chwilę cierpliwości. Tę kwestię muszę skonsultować z centralą. Jak tylko uzyskam więcej informacji, skontaktuję się z Panem za pomocą prywatnej wiadomości. Pozdrawiam,
 2. Witam Gregor1213, Dziękuję za ponowny kontakt ze wsparciem technicznym firmy Emsisoft. Dziękuję za przesłany zrzut ekranu. Poproszę o przesłanie w wiadomości prywatnej Pana klucza, w celu zweryfikowania poprawności licencji.
 3. Cieszę się, że mogłem pomóc. W razie dodatkowych pytań, zapraszam do ponownego kontaktu. Pozdrawiam,
 4. W celu rozwiązania problemu z przeglądarką Slimjet, należy cały folder przeglądarki wykluczyć, z monitorowania, oraz z przyszłych skanowań. Aby to zrobić należy przejść do menu głównego programu EIS-->Ustawienia-->Wykluczenia: Wyklucz ze skanowania-->Dodaj folder-->C:\Program Files\Slimjet-->OK Wyklucz z monitorowania-->Dodaj folder-->C:\Program Files\Slimjet-->OK Teraz przeglądarka powinna już działać bez problemów.
 5. Będę potrzebować logów z aplikacji Farbar Recovery Scan Tool (FRST): Program FRST można pobrać z tej strony. (Należy pobrać program zgodny z posiadaną wersją Windows 32-bit lub 64-bit.) Proszę pobrać i uruchomić Farbar Recovery Scan Tool (FRST): 1. Proszę kliknąć dwukrotnie, aby go uruchomić. 2. Podczas uruchomienia wyskoczy okno z powiadomieniem, klikamy "Tak". 3. Proszę kliknąć przycisk "Skanuj". 4. Farbar Recovery Scan Tool stworzy następujące dzienniki: FRST.txt Addition.txt Uzyskane raporty proszę umieścić w kolejnym swoim poście, wybierając opcję "More Reply Options".
 6. Witam Gregor1213, Dziękuję za ponowny kontakt ze wsparciem technicznym firmy Emsisoft. Czy wyłączenie zapory ogniowej, bądź całkowite wyłączenie programu EIS, rozwiązuje problem? Czy na poprzedniej wersji wersji, 2017.1., ten problem też występował?
 7. W dniu dzisiejszym, została wydana aktualizacja tłumaczenia, dająca pełną zgodność z wersją 2017.2.
 8. Cieszę się, że mogłem pomóc.
 9. Witam Panie Adamie, Dziękuję za ponowny kontakt ze wsparciem technicznym firmy Emsisoft. Bardzo dziękuję za podesłanie pomysłów, oraz sugestii, na nowe funkcje, które można by wprowadzić. Program EAM jak i EIS, posiadają wbudowany moduł blokowania reklam. Działa on ze wszystkimi obecnie dostępnymi przeglądarkami. Aby z niego skorzystać, należy przejść do menu głównego programu i następnie Ochrona->Surfowanie-> Hosty reklam. Domyślnie, ta opcja jest wyłączona: Ponadto, nie planujemy dodania takiej funkcjonalności jak tryb piaskownicy. Mogę PAnu polecić, chociażby aplikacjętego typu o nazwie Sandboxie. Odnośnie Pana sugestii, niezwiązanych stricte z bezpieczeństwem. Chcemy tworzyć aplikacja zabezpieczające, a nie służące do wszystkiego, czyli do..., dlatego mogę zagwarantować, że tego typu narzędzia, służące do optymalizacji systemu, nie zagoszczą, w naszych produktach. W razie dodatkowych pytań, zapraszam do ponownego kontaktu. Pozdrawiam,
 10. W dniu dzisiejszym, została wydana kolejna aktualizacja tłumaczenia, dająca pełną zgodność z wersją 12.2.
 11. Did you try restarting your PC?
 12. Cała przyjemność po mojej stronie. Jeżeli w czymś mógłbym jeszcze pomóc, zapraszam do ponownego kontaktu. Pozdrawiam oraz Życzę Wesołych Świąt.
 13. Dziękuję za załączony zrzut ekranu, wynika z niego iż aplikacja w danym czasie używała 312MB. W przypadku wyłączonej opcji optymalizacji zużycia pamięci ten jest jak najbardziej mieszczący się w normie, gdyż średnio proces a2service w przypadku braku włączonej wspomnianej opcji będzie zabierał między 150, a 300 MB. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby ta wartość zajmowanej pamięci RAM, w przypadku wyłączonej funkcji optymalizacji użycia pamięci, miała wartość mniejszą. Wszystko zależy od ilości podpisów sygnatur wirusów, które znajdują się w bazie na daną chwilę. Wykorzystanie pamięci na zrzucie ekranu, jest na dobrym poziomie (w przypadku wyłączonej optymalizacji zużycia pamięci RAM). Na załączonej grafice wartość w sekcji Private Bytes informuje o maksymalnej wielkości pamięci RAM, jaka została przydzielona dla danej aplikacji. Nie oznacza to wcale, że aplikacja będzie potrzebowała w przyszłości z pełnej ilości pamięci RAM, jaka zostałą dla niej przypisana. W systemie Windows 7 Menedżer zadań pokazuje wartości pamięci RAM, które odnoszą się do wielkości tzw. "Private Bytes" Bajtów prywatnych, a nie rzeczywistej wielkości pamięci RAM, używanej na daną chwilę "Working Set" Zestaw roboczy. Dodatkowo warto mieć na uwadze, iż wartość pamięci RAM w sekcji Private Bytes, będzie zawsze większa, a czase zdarza się, że dużo większa od wartości Working Set. W przypadku, gdzie wartości zużycie pamięci (Bajty prywatne lub Zestaw roboczy) stale by wzrastały, i nie ulegały by stopniowego z czasem spadkowi, takie zachowanie nazywa się wtedy wyciekiem pamięci, które może powodować pewne problemy. W Windows 7 istnieje również możliwość rozbudowania wyświetlanych kolumn z informacjami, o kolejne kolumny, które również by zawierały informacje o realnym zużyciu pamięci RAM. Okno dialogowe pozwalające dodać nowe kolumny można wywołać, wybierając jedną z pozycji z menu Widok. Pod tym linkiem, znajdzie Pan szczegółowy opis, co poszczególne wartości oznaczają.
 14. Witam Panie Adamie, Dziękuję za ponowny kontakt ze wsparciem technicznym firmy Emsisoft. Na wstępie, chciałbym dowiedzieć się, jaka faktycznie pamięć jest wykorzystywana przez proces a2service.exe. W tym celu proszę pobrać te narzędzie. 1. Po pobraniu folderu skompresowanego, proszę dwukrotnie kliknąć na plik o nazwie procexp64.exe , aby uruchomić aplikację. 2. Prosiłbym o zamieszczenie faktycznej wielkości używanej pamięci RAM przy procesie a2service.exe w sekcji "Working Set". Czy posiada Pan włączoną opcję optymalizacji zużycia pamięci RAM, oraz ile pamięci jest obecnie zamontowane w Pana komputerze?
 15. Cieszę się bardzo, że problem został rozwiązany. Jeżeli w czymś mógłbym jeszcze pomóc, zapraszam do ponownego kontaktu. Pozdrawiam,