Mikołaj R.

Tester
 • Content count

  341
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  4

Mikołaj R. last won the day on June 17

Mikołaj R. had the most liked content!

Community Reputation

10 Good

1 Follower

About Mikołaj R.

 • Rank
  Forum Regular
 • Birthday 02/18/91

Contact Methods

 • Website URL
  http://www.emsisoft.eu/pl/

Profile Information

 • Gender
  Male
 • Location
  Sulejówek, Poland
 • Interests
  IT Security, Handball... I’ve Many Passions and Interests. :)

Recent Profile Visitors

10483 profile views
 1. .losers Ransomware

  Odmiana „Cry36” Ransomware Losers uniemożliwia odszyfrowanie danych. W przypadku oprogramowania typu Ransomware, które wykorzystuje metodę „bezpiecznego szyfrowania”, które generuje każdorazowo nowe unikalne klucze dla każdego z osobna zainfekowanego komputera, zwykle nie ma możliwości odszyfrowania takich plików bez unikalnego klucza, udostępnionego przez twórców takiego Ransomware bez dokonania okupu. Przed dokonaniem formatowania dysku twardego, była możliwość podjęcia próby odzyskania danych z tzw. „Shadow Copy, przy użyciu darmowej aplikacji Shadow Explorer. Niestety nawet w przypadku kiedy nie dokonałby Pan formatowania dysku z systemem, nie będziemy mieć nigdy gwarancji, że wspomniana wcześniej aplikacja pomoże, gdyż przeważnie oprogramowanie Ransomware usuwa kopie Volume Shadow. Aplikacja Shadow Explorer prawdopodobnie by tutaj za wiele nie pomogła. Nawet jeśli kopie woluminów w tle nie zostałyby usunięte, mogły by być prawdopodobnie „uszczuplone”, ponieważ system Windows normalnie używałby tych kopii by starać się uzyskać dostęp do zaszyfrowanych danych, co by od razu przekreślało szanse na podjęcie próby odzyskania danych w przyszłości. W przypadku, w którym kopie woluminów są usunięte, należy pamiętać, że Ransomware nie usuwa tych kopii w sposób dokładny i bezpowrotny, dzięki czemu jest możliwość spróbowania przywrócenia starych kopii woluminów, za pomocą aplikacji, służących do odzyskiwania skasowanych przypadkowo plików. Jeśli program do odzyskiwania danych odnalazłby kopie woluminów następnie konieczne byłoby uruchomienie aplikacji Shadow Explorer do odzyskania starszej wersji tych plików. Niestety ta operacja nie jest prosta, (komputer musi być uruchomiony przy użyciu bootowalnego nośnika, aby uzyskać możliwość zapisywania informacji w folderze systemowym "Volume Shadow Copies"). W przypadku, chęci wypróbowania tej metody, zasugerowałbym kontakt z osobą znajomą, bądź z informatykiem, który będzie w stanie podjąć się próby wykonania powyższej operacji. Przykro mi, ale prawdopodobieństwo odzyskania danych jest bardzo małe. Tutaj zamieszczam listę narzędzi służących do przywracania skasowanych danych., które służą przywróceniu danych. W razie dodatkowych pytań, zapraszam do ponownego kontaktu.
 2. .losers Ransomware

  Dobry Wieczór spdmiked55, Dziękuję za kontakt ze wsparciem technicznym firmy Emsisoft. Ransomware Losers jest stosunkowo nowym zagrożeniem i potrafi mieć kilka odmian. Czy byłaby możliwość przesłania jednego z zaszyfrowanych plików na portal ID Ransomware, tak abyśmy mogli zweryfikować z jakiego rodzaju Ransomware mamy do czynienia. Proszę pobrać i zainstalować Emsisoft Emergency Kit oraz Farbar Recovery Scan Tool. Oba skany należy przeprowadzić, w trybie normalnym, nie awaryjnym, oraz z zamkniętymi przeglądarkami. Proszę pobrać i uruchomić Emsisoft Emergency Kit (EEK): 1. Proszę kliknąć dwukrotnie na EmergencyKitScanner.exe i zainstalować EEK 2. Gdy instalacja się zakończy program się automatycznie uruchomi. 3. Proszę kliknąć "Tak", aby Emsisoft Emergency Kit się zaktualizował. 4. Następnie należy wybrać "MALWARE SKAN" i skanowanie się rozpocznie. WAŻNE: Nie należy poddawać kwarantannie ani nie usuwać wykrytych teraz zagrożeń. Potrzebny mi jest raport ze skanowania. 5. Po zakończeniu skanowania, proszę zapisać dziennik skanowania w łatwo dostępnym miejscu i załączyć go w kolejnym poście. 6. Można teraz bezpiecznie zamknąć Emsisoft Emergency Kit. Będę potrzebować jeszcze drugiego logu: (Należy pobrać program zgodny z posiadaną wersją Windows 32-bit lub 64-bit.) Proszę pobrać i uruchomić Farbar Recovery Scan Tool (FRST) 1. Proszę kliknąć dwukrotnie, aby go uruchomić. 2. Podczas uruchomienia wyskoczy okno z powiadomieniem, klikamy "Tak". 3. Proszę kliknąć przycisk "Skanuj". 4. Farbar Recovery Scan Tool stworzy następujące dzienniki: FRST.txt Addition.txt Uzyskane raporty proszę umieścić w kolejnym swoim poście, wybierając opcję "More Reply Options".
 3. Konsolidacja licencji

  Dobry Wieczór wacek_1984, Dziękuję za kontakt ze wsparciem technicznym firmy Emsisoft. Oczywiście nie powinno być większego problemu z połączeniem dwóch licencji EAM, w jedną. Poproszę o przesłanie mi za pomocą prywatnej wiadomości, tych dwóch licencji, oraz adresu e-mail, z którym są powiązane. Pozdrawiam,
 4. W dniu dzisiejszym, została wydana aktualizacja tłumaczenia, dająca zgodność z wersją 2017.10.
 5. W dniu dzisiejszym, została wydana aktualizacja tłumaczenia, dająca zgodność z wersją 2017.9.
 6. Not updated

  Please try to use second link: http://dl.emsisoft.com/EmsiDiagTool.exe
 7. W dniu dzisiejszym, została wydana aktualizacja tłumaczenia, dająca pełną zgodność z wersją 2017.8.
 8. W dniu dzisiejszym, została wydana aktualizacja tłumaczenia, dająca zgodność z wersją 2017.7.
 9. EIS problem

  W dniu wczorajszym wydaliśmy stabilną wersję oznaczoną numerkiem 12.5.2, która rozwiązuje powyższy problem. Może Pan teraz powrócić ponownie do stabilnego kanału aktualizacji. Jeżeli w czymś mógłbym jeszcze pomóc, zapraszam do ponownego kontaktu.
 10. Dziękuję na logi. Dokładnie tak, Pani system jest teraz wolny od zagrożeń. Jeżeli w czymś mógłbym jeszcze pomóc, zapraszam do ponownego kontaktu.
 11. EIS problem

  Dopóki nie zostanie wydana wersja stabilna, sugeruję Panu pozostanie przy wersji Beta, by nie pozostawać bez aktywnej ochrony.
 12. EIS problem

  W dniu wczorajszym wydaliśmy wersję beta, która powinna rozwiązać powyższy problem. Aby pobrać wersję Beta, należy wykonać poniższe czynności: 1. Proszę otworzyć Emsisoft Internet Security. 2. Przechodzimy do "Ustawienia" w prawym górnym rogu. 3. Klikamy "Aktualizacje", który znajduje się po środku. 4. Proszę w polu "Kanał aktualizacji" wybrać kanał "Beta". Klikamy "Tak". 5. Proszę kliknąć teraz "Aktualizuj teraz" w prawym górnym rogu. 6. Następnie zostanie Pan poproszony o ponowne uruchomienie systemu Windows. 7. Teraz wszystkie moduły ochrony powinny uruchamiać się już bez problemu. Czy po aktualizacji Beta problem ustąpił?
 13. EIS problem

  Dziękuję za zamieszczone zrzuty. Pracujemy już nad poprawką, która powinna rozwiązać ten problem, z brakiem możliwości załadowania modułów ochrony. Wersja Beta, powinna być dostępna niedługo.
 14. EIS problem

  Witam ulisses, Dziękuję za kontakt ze wsparciem technicznym firmy Emsisoft. Czy byłaby możliwość otrzymania zrzutu ekranu, prezentującego wspomniany komunikat o błędzie? Jakie dokładnie moduły są nieaktywne po uruchomieniu systemu? Dodatkowo chciałbym przyjrzeć się bliżej Pana systemowi, dlatego chciałbym Pana poprosić o wygenerowanie logów. Proszę pobrać i uruchomić Farbar Recovery Scan Tool (FRST) Program można pobrać z tej strony. (Należy pobrać program zgodny z posiadaną wersją Windows 32-bit lub 64-bit.) Proszę pobrać i uruchomić Farbar Recovery Scan Tool (FRST: 1. Proszę kliknąć dwukrotnie, aby go uruchomić. 2. Podczas uruchomienia wyskoczy okno z powiadomieniem, klikamy "Tak". 3. Proszę kliknąć przycisk "Skanuj". 4. Farbar Recovery Scan Tool stworzy następujące dzienniki: FRST.txt Addition.txt Uzyskane raporty proszę umieścić w kolejnym swoim poście, wybierając opcję "More Reply Options".
 15. Witam Pani Hanno, Dziękuję za kontakt ze wsparciem technicznym firmy Emsisoft. Oprogramowanie Avast, nie jest zgodne z żadną z naszych aplikacji EAM/EIS, prosimy o odinstalowanie jednego z antywirusów, gdyż dwa zainstalowane antywirusy obok siebie mogą powodować fałszywe komunikaty, oraz niestabilne działanie systemu operacyjnego. Załączyłem plik fixlist.txt. Proszę go pobrać i następnie postępować zgodnie z poniższą instrukcją. WAŻNE: Ważne aby oba pliki, FRST64 i fixlist.txt były w tej samej lokalizacji. W innym przypadku fix nie zadziała. UWAGA: Ten skrypt został napisany specjalnie dla tego użytkownika, do zastosowania na tej konkretnej maszynie. Uruchomienie tego skryptu na innym komputerze może spowodować uszkodzenie systemu operacyjnego! Proszę uruchomić FRST64 i kliknąć jeden raz przycisk Napraw. Proces naprawy może trochę potrwać. Jeżeli narzędzie poprosi o restart systemu, to proszę wykonać taki restart, po czym narzędzie ponownie się uruchomi. Po zakończeniu operacji usuwania narzędzie utworzy na pulpicie plik (Fixlog.txt). Proszę go umieścić w kolejnym swoim poście, wybierając opcję "More Reply Options". WAŻNE: Jeżeli narzędzie wyświetli komunikat o dostępnej nowej wersji, w takim przypadku proszę pobrać i uruchomić zaktualizowaną wersję. Czy teraz kolejne skanowanie nie wykrywa już infekcji? fixlist.txt