Mikołaj R.

Tester
 • Content Count

  326
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  5

Posts posted by Mikołaj R.


 1. Dziękuję bardzo za plik z logiem.

  W dzienniku, widoczne są aplikacje SpyShelter Firewall i Adguard. Najprawdopodobniej wystąpił problem z kompatybilnością z jedną z nich (wszystko wskazuje na SpyShelter Firewall, ponieważ dopóki sterownik WFP programu Adguard  jest wyłączony, aplikacja sama w sobie nie powinna w jakikolwiek sposób wpływać na pracę naszego oprogramowania, lub jakiego kolwiek innego rozwiązania antywirusowego.

  Dodatkowo, jeśli jest to możliwe, sugeruję dodać folder C:\Program Files\Emsisoft Anti-Malware\ do listy wykluczeń w programie SpyShelter Firewall. Jeśli problem dalej będzie występował, prosiłbym również dodać folderaplikacji SpyShelter Firewall do listy wykluczeń w naszej aplikacji.

  • Thanks 1

 2. Dobry wieczór wacek_1984,

  Dziękuję za kontakt ze wsparciem technicznym firmy Emsisoft.

  Poprosiłbym Pana również, o pobranie narzędzia Emsisoft Diagnostic Tool. Będę chciał przyjrzeć się bliżej, Pana systemowi. Skanowanie narzędziem proszę wykonac, kiedy, zauważy Pan ponowny wzrost użycia procesora. 

  1. System Windows zapyta, czy chcesz zezwolić na wprowadzanie zmian na komputerze. Należy zezwolić, gdyż Emsisoft Diagnostic Tool, musi zebrać określone typy informacji systemowych, które możliwe są do uzyskania tylko w przypadku nadania wszelkich praw dla uruchamianej aplikacji w systemie Windows. (Żadne trwałe zmiany nie zostaną wprowadzone do komputera, ani systemu). Prosimy  kliknąć Tak, aby kontynuować.
  2. Po uruchomieniu narzędzia diagnostycznego Emsisoft prosimy kliknąć na przycisk "Next" , aby rozpocząć proces zbierania informacji i zapisywania ich w dzienniku.
  Uwaga: ten proces może potrwać kilka minut, a jego pojawienie się zawiesi się na minutę lub dwie, podczas uruchamiania traceroutów na naszych serwerach aktualizacji.
  3. Gdy proces zbierania informacji się zakończy, wystarczy kliknąć "Close", w celu zamknięcia narzędzia diagnostycznego. 
  4. Na pulpicie pojawi się nowy plik o nazwie EmsisoftDiagLog 

  Będziemy wdzięczni za udostępnienie nam raportu celem dalszego przeanalizowania problemu z Pana system Windows 8.1,  wybierając opcję "More Reply Options".

  Poproszę również o przesłanie zrzutu ekranu z widocznym użyciem procesora w menedżerze zadań systemu Windows.


 3. Cieszę się, że program działa już stabilnie. W dniu dzisiejszym wydaliśmy aktualizację oznaczoną numerem 2018.9.2.8988, która rozwiązuje zgłaszany przez Pana problem. Jest ona dostępna do pobrania, po zmianie kanału aktualizacji z "Opóźnionego", na kanał "Beta".

  Będziemy niezmiernie wdzięczni, jeśli udałoby się Panu sprawdzić, czy w kanale "Beta" aktualizacji, również program działa w sposób prawidłowy

  Ponadto, niedługo zostanie opublikowana już stabilna wersja programu w kanale aktualizacji o tej samej nazwie.


 4. Według pierwszego raportu diagnostycznego wynika, iż w systemie zainstalowana byłą nasza aplikacja w wersji 2018.9.1.8968. Ta wersja nie jest udostępniona w kanale opóźnionym aktualizacji. Samo dokonanie zmiany źródła aktualizacji nie spowoduje wprowadzenia jakichkolwiek zmian w plikach składowych aplikacji Emsisoft.

  W kanale opóźnionym na chwilę obecną udostępniana jest wersja 2018.6.0.8750, i to ona powinna znaleźć się w Pana systemie. Po pobraniu aktualizacji, przy użyciu "kanału opóźnionego", niezbędne będzie ponowne uruchomienie systemu, ale z pominięciem tzw. "Szybkiego rozruchu/Szybkiego startu", który jest obecny w systemie Windows 8 wzwyż.

  1. Proszę pominąć ten krok, jeśli nie ma Pan już możliwości pobrania i zainstalowania aktualizacji przez Internet po dokonaniu zmiany kanału aktualizacji na "Opóźniony" 

  1.2 Po pobraniu aktualizacji, przy użyciu kanału proszę następnie użyć komendy klawiszy Windows+X, aby pojawiło się menu kontekstowe z opcjami do wyboru. Taki sam efekt uzyskamy, po kliknięciu prawym przyciskiem myszy logo Windows, widoczne w lewym dolnym rogu ekranu. 

  1.3 Proszę przejść do sekcji "Zamknij lub wyloguj"-> "Uruchom ponownie". Teraz po ponownym uruchomieniu systemu, program powinien działać bez problemu.

  2. Jeśli powyższa metoda nie przynosi żadnej wymiernej korzyści, niezbędne będzie przeprowadzenia aktualizacji, przy użyciu trybu awaryjnego systemu Windows z obsługą sieci.

  2.1 Proszę pobrać, i wypakować plik wsadowy obecny w archiwum na pulpit. Plik załączyłem w tym poście. (Niektóre oprogramowanie antywirusowe może alarmować o wykryciu fałszywego zagrożenia, po pobraniu, bądź uruchomieniu tego pliku, a program Windows SmartScreen może próbować go zablokować lub usunąć).

  2.2 Aby wejść do trybu awaryjnego, proszę najechać na myszką na prawy dolny róg ekranu, aby wysunęła się belka z opcjami, i rozwijamy sekcję "zasilanie".

  2.3 Normalnie aby zrestartować system wystarczy kliknąć w przycisk "Uruchom ponownie", ale w związku z tym, iż zależy nam na wejściu do trybu awaryjnego, trzeba przytrzymać klawisz SHIFT i dopiero wtedy wybrać opcję ponownego uruchomienia.

  2.4 Następnie udajemy się na niebieskim ekranie do "Rozwiąż problemy" > "Ustawienia uruchamiania" > "Opcje zaawansowane" > "Uruchom ponownie". Po ponownym uruchomieniu komputera możemy wybrać tryb awaryjny za pomocą klawisza z cyfrą 5 / F5 (w zależności od wersji systemu), bądź wybrać klawiszami strzałek na klawiaturze, "Tryb Awaryjny z obsługą sieci".

  2.5 W trybie awaryjnym, proszę dwukrotnie kliknąć na plik wsadowy, wcześniej pobrany na pulpit o nazwie "cmd_update.bat". Proszę się upewnić, że wybrany jest opóźniony kanał aktualizacji w programie.

  2.6  Po zakończeniu pobierania aktualizacji, wystarczy nacisnąć klawisz "Enter", aby zamknąć  wiersz poleceń.

  2.7 W celu zamknięcia, trybu awaryjnego i powrotu do normalnej wersji systemu, proszę w opcji zasilania, wybrać "Uruchom ponownie. Teraz system uruchomi się, jak to miało przed wejściem do trybu awaryjnego.

  2.8 Proszę sprawdzić, czy teraz program uruchamia się normalnie, oraz będę wdzięczny również za wygenerowanie nowego raportu.

  commandline_update.zip


 5. Dziękuję za raport, jak tylko zostanie on przeanalizowany przez nasz zespół badający problem, powrócę do Pana w kolejnym poście na początku tygodnia. Już teraz widze w logu, iż usługa a2service nie jest uruchamiana podczas startu systemu. Prosze spróbować przejść do folderu C:\Program Files\Emsisoft Anti-Malware i w nim dwukrotnie kliknąć na plik "a2service" i następnie, "a2guard" i na końcu na "a2start". Po chwili powinno się pojawić nowe okno z widocznym menu głównym programu. Czy teraz wszystkie moduły są już aktywne?

  Jeśli nie, prosiłbym, ponownie użyć narzędzia EmsiClean, tak aby ponownie zainstalować program przy użyciu wersji offline instalatora.

  Tuż po zainstalowaniu na nowo programu, proszę odłączyć dostęp do internetu, aby uniemożliwić pobranie aktualizacji sygnatur. Teraz niezbędne będzie dokonanie zmiany kanału aktualizacji, po których poprosiłbym o ponowne połączenie się z Internetem, i wybranie opcji "Aktualizuj teraz". Po zainstalowaniu aktualizacji, prosiłbym ponownie uruchomić system, czy teraz problem ustąpił?


 6. Czy próbował, Pan tuż po zainstalowaniu programu, zmienić kanał aktualizacji na "Opóźniony"? Na ten moment jest to jedyna metoda, aktywowania modułów ochrony oraz, umożliwienia pobierania aktualizacji sygnatur.

  Poprosiłbym Pana również, o pobranie narzędzia Emsisoft Diagnostic Tool. Będę chciał przyjrzeć się bliżej, Pana systemowi.

  1. System Windows zapyta, czy chcesz zezwolić na wprowadzanie zmian na komputerze. Należy zezwolić, gdyż Emsisoft Diagnostic Tool, musi zebrać określone typy informacji systemowych, które możliwe są do uzyskania tylko w przypadku nadania wszelkich praw dla uruchamianej aplikacji w systemie Windows. (Żadne trwałe zmiany nie zostaną wprowadzone do komputera, ani systemu). Prosimy  kliknąć Tak, aby kontynuować.
  2. Po uruchomieniu narzędzia diagnostycznego Emsisoft prosimy kliknąć na przycisk "Next" , aby rozpocząć proces zbierania informacji i zapisywania ich w dzienniku.
  Uwaga: ten proces może potrwać kilka minut, a jego pojawienie się zawiesi się na minutę lub dwie, podczas uruchamiania traceroutów na naszych serwerach aktualizacji.
  3. Gdy proces zbierania informacji się zakończy, wystarczy kliknąć "Close", w celu zamknięcia narzędzia diagnostycznego. 
  4. Na pulpicie pojawi się nowy plik o nazwie EmsisoftDiagLog 

  Będziemy wdzięczni za udostępnienie nam raportu celem dalszego przeanalizowania problemu z Pana system Windows 8.1,  wybierając opcję "More Reply Options".


 7. Dziękuje za informacje, poprosilbym Pana o użycie tego narzędzia w celu usunięcia naszej aplikacji z systemu.

   
  1. Proszę uruchomić narzędzie EmsiClean32.exe i następnie zaakceptować warunki użytkowania. 
  2. Proszę zaznaczyć wszystkie wyniki wyszukiwania i następnie kliknąć na przycisk "Remove selected objects". Proszę potwierdzić tę operację klikając na "Yes".
  2. Po usunięciu, proszę zrestartować komputer i spróbować ponownie zainstalować nasz program i sprawdzić, czy moduły ochrony, jak i sama aktualizacja działa poprawnie.
   
  Aktualizacja: Dziękujemy za dotychczas przekazane informacje. Pracujemy już nad wydaniem, aktualizacji, która rozwiąże problem, na chwilę obecną prosimy zmienić w ustawieniach programu kanał aktualizacji, ze stabilnego na opóźniony. Aby to zrobić należy wykonać poniższe kroki: Ustawienia->Aktualizacje->Kanał aktualizacji->Opóźniony. 
  Teraz prosimy na nowo sprawdzić dostępność aktualizacji, oraz sprawdzić poprawność działania modułów ochrony rzeczywistej.

 8. Dobry wieczór Panie Krzysztofie

  Dziękuję za kontakt ze wsparciem technicznym firmy Emsisoft

  Jakiej treści komunikaty pojawiają się w sekcji "Raporty"?
  W celu rozwiązania problemu z wyświetlanym komunikatem w systemie Windows 8.1 (32-bit) proszę wykonać następujące czynności.
  1. Kliknij prawym przyciskiem myszy (PPM) na przycisk "Start".
  2. Kliknij lewym przyciskiem myszy (LPM) na "Wiersz polecenia (administrator)".
  3. Wpisz komendę  "sc delete epp" i następnie naciśnij klawisz Enter na klawiaturze.
  4. Uruchom ponownie komputer klikając prawym przyciskiem myszy (PPM)na przycisk "Start", następnie najedź myszką na "Zamknij lub wyloguj się" i wybierz "Uruchom ponownie".
   
  Czy teraz problem został rozwiązany?

 9. Dobry wieczór Martian,

  Dziękuję za kontakt ze wsparciem technicznym firmy Emsisoft.

  Podczas wykonywania jakich czynności, zauważalne jest spowolnienie systemu? Czy w systemie obok siebie zainstalowane  są dwa antywirusy?

  Prosimy przejść do menu głównego aplikacji->Ochrona Plików->Jaki poziom skanu ustawiony jest w tej sekcji? Jeśli jest zaznaczony tryb "Dokładny", prosimy wybrać tryb "Domyślny".

  Przykro mi, niestety nie ma możliwości całkowitego zrezygnowania z otrzymywania aktualizacji, można jedynie odroczyć termin aktualizacji programu, poprzez wybranie kanału aktualizacji "Opóźnionego".  Ustawienia->Aktualizacje->Kanał aktualizacji->Opóźniony. Możliwość wyłączenia automatycznego aktualizowania programu mogłoby  użytkowników narazić na zwiększone niebezpieczeństwo.

  Chciałbym dodatkowo  przyjrzeć się bliżej Pana systemowi, dlatego poprosiłbym o wygenerowanie logów.

  Proszę pobrać i uruchomić Farbar Recovery Scan Tool (FRST) Program można pobrać z tej strony. (Należy pobrać program zgodny z posiadaną wersją Windows 32-bit lub 64-bit.)

  Proszę pobrać i uruchomić Farbar Recovery Scan Tool (FRST:

  1. Proszę kliknąć dwukrotnie, aby go uruchomić. 

  2. Podczas uruchomienia wyskoczy okno z powiadomieniem, klikamy "Tak". 

  3. Proszę kliknąć przycisk "Skanuj".

  4. Farbar Recovery Scan Tool stworzy następujące dzienniki:
  FRST.txt
  Addition.txt

  Uzyskane raporty proszę umieścić w kolejnym swoim poście, wybierając opcję "More Reply Options".

   


 10. Dobry wieczór Panie Kamilu,

  Dziękuję za kontakt ze wsparciem technicznym firmy Emsisoft.

  Czy mógłbym poprosić o przesłanie dwóch wspomnianych przez Pana kluczy, do mnie za pomocą prywatnej wiadomości?  Będę chciał zweryfikować obie licencje w naszym systemie.

  Dziękujemy bardzo za poinformowanie nas o stronie podszywającej się pod firmę AVG. Dodałem witrynę do listy stron PNP (Potencjalnie niepożądanych programów). Strona powinna być blokowana, po opublikowaniu kolejnej aktualizacji baz sygnatur.


 11. Cieszę się, że problem został rozwiązany. Teraz aktualizacje, powinny być pobierane bez problemów. Możliwe iż mogły to być chwilowe problemy DNS że strony dostawcy Internetu, i ponowne uruchomienie systemu pozwoliło rozwiązać ten problem. 

   

  Jeżeli w czymś mógłbym w przyszłości pomóc, zapraszam do ponownego kontaktu.


 12. Dobry wieczór Cobalt21,

  Dziękuję za kontakt ze wsparciem technicznym firmy Emsisoft

  Po kliknięciu, w menu głównym aplikacji na "Aktualizuj teraz", co dokładnie się dzieje? Poprosiłbym również o przejście do sekcji "Raporty"->"View"->"Actions"->"Updates". Komunikaty o jakiej treści są widoczne w tej kategorii? Czy próbował Pan ponownie uruchomić system operacyjny?