Piotr

Member
 • Content Count

  6
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

1 Neutral

About Piotr

 • Rank
  New Member

Profile Information

 • Gender
  Not Telling
 1. Pobrałem i zainstalowałem program w wersji 11 z podanego przez Pana linku. Przedtem wyłączyłem kartę sieciową (ppm na start -> połączenia sieciowe) jako, że nie chciało mi się nurkować za biurko wyciągać kabla. Program zainstalował się i uruchomił bez problemu. Następnie włączyłem kartę sieciową, zaktualizowałem do wersji 12, pobrałem najnowsze sygnatury i wszystko działało. Stwierdziłem, że może winą był aktywny internet. Odinstalowałem program i zainstalowałem wersję 12 bez internetu - również pełen sukces. Ponownie odinstalowałem program i z ciekawości zainstalowałem wersję 12 z aktywnym internetem - tym razem także się udało, co wcześniej było zupełnie niemożliwe. Wychodzi więc na to, że instalacja wersji 11 (lub sama instalacja offline) coś "odkorkowała" w systemie i teraz wszystko działa bez problemu - nawet instalacja wersji 12 z aktywnym internetem przebiega bezproblemowo. Sygnatury pobrało się bez problemu, ochrona aktywna, tarcza zielona. Niniejszym dziękuję za pomoc i "dla potomności" zostawiam sugestię instalacji offline lub wersji 11. Nie wiem dlaczego takie cuda się działy, widocznie instalator wersji 12 wymaga jeszcze jakiegoś dopracowania. Może za jakiś czas sprawa się wyjaśni i wyjdzie kolejna poprawka. Pozdrawiam
 2. Jeżeli program jest zainstalowany usługa usuwa się pomyślnie. Po restarcie nie instaluje się jednak ponownie - otrzymuję komunikat "określona usługa nie istnieje jako usługa zainstalowana". Po deinstalacji programu i ponownej instalacji usługa wraca i mogę ją znowu usunąć. Po deinstalacji bez ręcznego usuwania usługi również jej nie ma (usuwa się sama przy deinstalacji programu).
 3. Niestety wciąż nie pomogło. Program deinstaluje się bez problemu, po deinstalacji emsiclean nie znajduje żadnych śladów. Również wymuszona deinstalacja wedle zaleceń (poprzez emsiclean, a nie przez deinstalator) przebiega bezproblemowo, jednak restart i ponowna instalacja programu kończą się tak samo jak wcześniej - nie jest on w stanie wystartować. Na obecnym systemie nie ma śladów poprzedniej instalacji - instalowałem od razu najnowszą wersję (tą która powinna zawierać wszystkie poprawki), więc nie jest to problem "śmieci" po niedziałającej wersji, a raczej problem z instalacją sterownika podczas instalacji obecnej.
 4. I am having the same problem. Newest version of EIS doesn't help I tried Emsisoft_Diagnostic Without program installed tracert for all 3 tests is completed within 8-13 hops. However with EIS "installed" it can't reach any of 3 servers (Request timed out, Destination net unreachable). My event log tells me error 1075 Emsisoft Protection Service cannot be launched and something about fwndis_lwf Can I receive link to version 11 until they fix 12th? Update: problem solved. I received version 11 and installed it offline. Then upgraded it to v12 online. Then unistalled it, rebooted and installed v12 online. What was impossible before now works just fine. It looks like installing offline OR installing version 11 fixed something in my system and now it is possible for me to install v12 with active internet connection without any problems. You should check v12 installer as it might be buggier than v11.
 5. Niestety problem nie został rozwiązany pomimo zastosowania najnowszej wersji. Wychodzi na to, że nie tylko ja mam ten problem: http://support.emsisoft.com/topic/25509-emsisoft-internet-security-fails-to-start/ Na swoim PC mam 2 systemy. Wcześniej używałem triala internet security na 2 systemie (win 7 x64). Teraz go odinstalowałem, zakupiłem licencję i chciałem zainstalować na win 8.1. Może coś się zawiesiło z licencją triala na waszych serwerach i blokuje mi instalację? Albo sterownik sieciowy się nie instaluje? Może pomogłaby instalacja wersji 11, a potem upgrade do 12, ale nigdzie nie mogę znaleźć linku do pobrania wersji 11. Nie wiem też jak sprawdzić czy sterowniki i usługi programu działają poprawnie. Zauważyłem, że Emsisoft Protection Service jest zatrzymana. Gdy próbuję ją uruchomić otrzymuję komunikat: "System Windows nie może uruchomić usługi Emsisoft Protection Service na komputerze Komputer lokalny. Błąd 1075: Usługa zależności nie istnieje lub została oznaczona do usunięcia." Tymczasem w dzienniku zdarzeń: Sekcja system: Usługa Emsisoft Protection Service zależy od następującej usługi: fwndis_lwf. Ta usługa może nie być zainstalowana. Sekcja aplikacja: "Nie można odnaleźć opisu dla identyfikatora zdarzenia 0 ze źródła a2service.exe. Albo składnik wywołujący to zdarzenie nie jest zainstalowany na komputerze lokalnym, albo instalacja jest uszkodzona. Możesz zainstalować lub naprawić składnik na komputerze. Jeśli zdarzenie pochodzi z innego komputera, wraz ze zdarzeniem może być wymagane zapisanie informacji o wyświetlaniu. Do zdarzenia dołączono następujące informacje: Proces usługi nie mógł połączyć się z kontrolerem usługi" Zauważyłem też, że program faktycznie ma problemy z połączeniem się z waszymi serwerami, jakby sam siebie blokował. Kiedy program NIE jest zainstalowany narzędzie Emsisoft_Diagnostic szybko kończy pracę: wszystkie 3 tracert dochodzą do celu w 8-13 skoków. Tymczasem gdy program JEST zainstalowany ŻADEN tracert do Waszych serwerów nie dochodzi: 2 z nich kończą na 26 * * * Request timed out. 27 * * * Request timed out. 28 * * * Request timed out. 29 * * * Request timed out. a trzeci na Destination net unreachable.
 6. Witam! Mam problem z instalacją Emsisoft Internet Security. 1. Odpalam instalator (na wszelki wypadek jako administrator). 2. Pasek postępu instalacji dochodzi do końca, okienko znika bez słowa i żadnego komunikatu lub oczekiwania na kliknięcie przycisku „zakończ”. Na pulpicie pojawia się jednak ikona Emsisoft Internet Security, a w tle działa a2wizard.exe. 3. Po kilku (ok. 10) minutach pojawia się komunikat ze screena: 4. Po restarcie PC mam w trayu ikonkę Emsisoftu – tarczę, ale z krzyżykiem sugerującym błąd. Klikanie na ikonce w trayu nic nie daje. W tle działa a2guard.exe. Kliknięcie na ikonkę na pulpicie powoduje wyświetlenie po prawej stronie ekranu komunikatu ze screena: Jednak komunikat ten od razu się zawiesza (po najechaniu na niego myszką pojawia się kręcące się kółko, nie można kliknąć krzyżyka). W tle zaczyna działać a2start.exe, ale wykorzystuje 0% mocy procesora i zaledwie 8.5MB ramu. 5. Po kilku minutach ponownie pojawia się 1 komunikat "poważny problem uniemożliwia start (...)". 6. I tak przez „wieczność” – po restarcie pc program nadal nie startuje, jest jedynie tarcza z X w trayu, po jakimś czasie jednorazowo wywala błąd, po czym ikonka z traya znika. System był stawiany od nowa (pełny format i reinstalacja) pod koniec września więc jest świeżutki - takie cuda mają prawo się dziać na starych systemach z rozwalonym rejestrem, ale nie na świeżynkach. Przed EIS używałem F-Secure Safe. Bez problemów odinstalował się, dla pewności użyłem też ich narzędzia do sprzątania. Poza tym w systemie jest Malwarebytes Anti-Malware ale tylko w darmowej wersji, więc bez aktywnego monitora/skanera. Program działa tylko na żądanie, nie działa w tle, nie startuje z systemem. Nie mam też żadnego firewalla. Defender wyłączyłem. Zapora windows przedstawia się jako wyłączona. Co może blokować łączność programu?