Baszczer

Zablokowany program startuje z systemem

Recommended Posts

Witam,

Zablokowałem EzUpdt.exe w regułach aplikacji - "Program jest blokowany". Pomimo to startuje razem z systemem, mogę go uruchomić ale po zamknięciu jego ikona już na pasku się nie pojawia i nie ma go w menedżerze zadań. Co mam zrobić aby przestał startować z systemem?

Pozdrawiam,

Karol

Windows 7 64bit

EIS,

Keyscrambler

NortonAntivirus

Wpisz msconfig i Zobacz czy w oknie Uruchamianie go nie ma, jeśli jest to odchaczyć.

Ewentualnie Zobacz w opcjach ASUS AI Suite, czy nie ma opcji wyłączenia.

Type msconfig and see if you in the Run box, it is not, if it is turned off.

Witaj Baszczer,

Generalnie rzecz biorąc, celem zapory nie jest do końca blokowanie automatycznego uruchamiania aplikacji przy uruchamianiu systemu Windows. Jest to jedynie ostateczna czynność, jednakże, często i to nie nie jest rozwiązanie.

W tym przypadku, najlepiej będzie skorzystać z oprogramowania firm trzecich w celu wyłączenia aplikacji z autostartu. Tę opcję, można spróbować wykonać, używając np. tego darmowego programu.

Jeżeli to nie pomoże, proszę dać mi znać.

Pozdrawiam,

Mikołaj

Witaj Baszczer,

Generalnie rzecz biorąc, celem zapory nie jest do końca blokowanie automatycznego uruchamiania aplikacji przy uruchamianiu systemu Windows. Jest to jedynie ostateczna czynność, jednakże, często i to nie nie jest rozwiązanie.

W tym przypadku, najlepiej będzie skorzystać z oprogramowania firm trzecich w celu wyłączenia aplikacji z autostartu. Tę opcję, można spróbować wykonać, używając np. tego darmowego programu.

Jeżeli to nie pomoże, proszę dać mi znać.

Pozdrawiam,

Mikołaj

Dziękuję za informację. Proszę mi w takiej sytuacji wytłumaczyć do czego służy opcja blokowania programu i jaka jest jej skuteczność?

Witaj Baszczer,

W sekcji "Reguły aplikacji" mamy możliwość dodawania/edytowania/usuwania reguł przypisanych konkretnym aplikacjom oraz dostosowanie opcji zapory do konkretnego programu.

Możemy dodać regułę, tak aby dany plik wykonywalny (*exe) był:

* Całkowicie zablokowany -  W takiej sytuacji program X będzie blokowany i nie będzie możliwe jego uruchomienie przez użytkownika.

Alternatywną metodą jest, przeniesienie programu oraz wszystkich jego składowych plików do kwarantanny (bezpiecznego środowiska, z którego już nie będzie mógł być uruchamiany) "KWARANTANNA"--> "Dodaj". Tą metodą, możemy również przenieść podejrzane pliki co do których mamy wątpliwości czy są w pełni bezpieczne.

* Monitoruj tę aplikację - W tej sekcji mamy kontrolę zarówno nad "Kontrolą Zachowań" jak i zaporą. Możemy zablokować m.nin. Wszystkie pakiety przychodzące, jak i wychodzące do i z aplikacji.

Będę wdzięczny za informację zwrotną, jeśli uda się zablokować samoczynny start aplikacji za pomocą programu, który podałem w moim poprzednim poście.

Pozdrawiam,

Mikołaj

Witaj Baszczer,

W sekcji "Reguły aplikacji" mamy możliwość dodawania/edytowania/usuwania reguł przypisanych konkretnym aplikacjom oraz dostosowanie opcji zapory do konkretnego programu.

Możemy dodać regułę, tak aby dany plik wykonywalny (*exe) był:

* Całkowicie zablokowany -  W takiej sytuacji program X będzie blokowany i nie będzie możliwe jego uruchomienie przez użytkownika.

Alternatywną metodą jest, przeniesienie programu oraz wszystkich jego składowych plików do kwarantanny (bezpiecznego środowiska, z którego już nie będzie mógł być uruchamiany) "KWARANTANNA"--> "Dodaj". Tą metodą, możemy również przenieść podejrzane pliki co do których mamy wątpliwości czy są w pełni bezpieczne.

* Monitoruj tę aplikację - W tej sekcji mamy kontrolę zarówno nad "Kontrolą Zachowań" jak i zaporą. Możemy zablokować m.nin. Wszystkie pakiety przychodzące, jak i wychodzące do i z aplikacji.

Będę wdzięczny za informację zwrotną, jeśli uda się zablokować samoczynny start aplikacji za pomocą programu, który podałem w moim poprzednim poście.

Pozdrawiam,

Mikołaj

Witam,

Pytając o skuteczność chciałem nawiązać do mojego przypadku gdy zablokowany program się uruchamia. Czy są uzasadnione sytuacje, że EIS nie zablokuje programu pomimo tego, że ja sobie tego życzę.

Odnośnie instalowania ashampoo winoptimizer to nie chcę instalować dodatkowego programu po to aby nie pojawiała mi się ikona ez update na pasku zadań i liczę w tej sytuacji na Pana zrozumienie.

Wypróbowałem opcję z przeniesieniem do kwarantanny, zrobiłem jeden restart systemu i jak na razie ikony nie widać.

Witaj Baszczer,

Proszę się nie niepokoić. Programy preinstalowane wraz z systemem, bądź oferowane przez producentów laptopów w wersji "standalone", w szczególności mam na myśli programy, które ingerują w jądro systemu, czy ustawienia bios, często są powodem wielu problemów. W związku z tym warto przeglądać strony producentów laptopów w celu poszukiwania aktualizacji ich oprogramowania.

Oczywiście, rozumiem. Cieszę się, że problem został rozwiązany.

Jeżeli  jeszcze w czymś mogę pomóc, zachęcam do kontaktu.

Pozdrawiam,

Mikołaj