Recommended Posts

Witam Panie Kamilu,

Dziękuję za kontakt poprzez oficjalne forum wsparcia Emsisoft.

W załączniku znajdzie Pan plik fixlist.txt. Zapisany skrypt proszę umieścić obok ściągniętego programu FRST.
Następnie w programie FRST należy kliknąć Fix, po wykonaniu proszę uruchomić komputer ponownie i proszę sprawdzić czy teraz Emsisoft Anti-Malware może pobrać aktualizacje.

Jeżeli problem nadal wstępuje, proszę o pobranie naszego darmowego narzędzia w celu wygenerowania raportu ze skanowania.

http://dl.emsisoft.com/EmsisoftEmergencyKit.exe.

Proszę uruchomić Emsisoft Emergency Kit (EEK):
1. Proszę kliknąć  dwukrotnie na EmergencyKitScanner.exe i zainstalować EEK
2. Gdy instalacja się zakończy program się automatycznie uruchomi.
3. Proszę kliknąć  "Tak", aby Emsisoft Emergency Kit się zaktualizował. 
4. Następnie należy wybrać  "Malware Scan" i skanowanie się rozpocznie.
WAŻNE: Nie należy poddawać kwarantannie ani nie usuwać wykrytych teraz zagrożeń. Potrzebny mi jest raport ze skanowania.
5. Po zakończeniu skanowania, proszę zapisać dziennik skanowania w łatwo dostępnym miejscu i załączenie go w kolejnym poście.

fixlist.txt

Witam Panie Kamilu,

Dziękuję za informację. Cieszę się, że problem został rozwiązany. Jeżeli jest jeszcze coś w czym mógłbym pomóc, proszę o kontakt.

Dołączam się do problemu z aktualizacją. Zaktualizowałem Emsi do wersji beta 10.0.0.5686 i po tej aktualizacji nie mogę zaktualizować już baz danych wcale. System Windows Xp Sp3. Zapora- Privatefirewall. Wygląda na to że w wersji beta nie ładuje się do usług- Emsisoft Protection Service. Sprawdziłem na wersji stabilnej i ta usługa działa, w wersji beta nie działa wcale.

Addition.txt

FRST.txt

Witaj Tomnord15,

Witam na forum społeczności Emsisoft.

Gdy otworzy się menedżer zadań to nie pokazuje się proces "Emsisoft Protection Service" (a2service.exe)?

Witaj Tomnord15,

Czy wyłączenie zapory Privatefirewall rozwiązuje problem z brakiem możliwości pobierania aktualizacji?

Będę potrzebne kolejne logi "debugowania" w celu dalszej analizy problemu Emsisoft Anti-Malware. W tym celu, trzeba najpierw uruchomić plik wsadowy, aby umożliwić jemu rejestrowanie czynności wykonywanych przez nasze produkty.

Ten plik wsadowy jest zawarty w archiwum ZIP pod tym adresem.
(W tym archiwum ZIP znajduje się również plik wsadowy, aby wyłączyć rejestrowanie debugowania):

Proszę zapisać, to archiwum ZIP na pulpicie, wypakować jego zawartość na pulpit, a
następnie wykonać poniższe czynności:

1. Proszę uruchomić "enable_debug_output" plik wsadowy.
2. Pojawi się czarne okno pop-up, i bardzo szybko zniknie.
(Po tej czynności, należy ponownie uruchomić komputer.)
3. Proszę o odtworzenie problemu z aktualizacją.
4. Po zakończeniu odtwarzania problemu, należy przytrzymać klawisz Windows na klawiaturze (taki z
logo systemu Windows, zazwyczaj pomiędzy klawiszy Ctrl + Alt) i nacisnąć klawisz "R", aby otworzyć okno dialogowe "Uruchamianie".
5. Teraz trzeba w oknie dialogowym wpisać poniższą komendę, a następnie kliknąć przycisk "OK":
%ALLUSERSPROFILE%\Emsisoft
6. Powinno się otworzyć nowe okno, a w nim dwa foldery "Logs" i "Reports". Proszę kliknąć prawym przyciskiem myszy na folder "Logs", i następnie skompresować używając np. Winrar.
7. Proszę zapisać nowe archiwum ZIP/RAR na swoim pulpicie.
8. Tak spakowany plik z raportami proszę umieścić w kolejnym swoim poście, wybierając opcję "More Reply Options".
9. Po przesłaniu proszę uruchomić disable_debug_output według instrukcji w punkcie 1.
10. Uruchom ponownie komputer
11. Gotowe, dziękuję za raport.

Witam serdecznie. Załączam log z odtwarzania problemu z aktualizacją.

Znalazłem jeszcze takie błędy w podglądzie zdarzeń, nie wiem czy mają coś wspólnego z aktualizacją ale wkleję je.

Nie można znaleźć opisu dla identyfikatora zdarzenia ( 0 ) w źródle ( a2service.exe ). Być może komputer lokalny nie ma wymaganych informacji rejestru lub plików DLL potrzebnych do wyświetlania komunikatów z komputera zdalnego. Możesz użyć flagi /AUXSOURCE= do pobrania tego opisu; więcej informacji można znaleźć w Pomocy i obsłudze technicznej. Następujące informacje są częścią zdarzenia: Proces usługi nie mógł połączyć się z kontrolerem usługi.
Nie można znaleźć opisu dla identyfikatora zdarzenia ( 0 ) w źródle ( CommService.exe ). Być może komputer lokalny nie ma wymaganych informacji rejestru lub plików DLL potrzebnych do wyświetlania komunikatów z komputera zdalnego. Możesz użyć flagi /AUXSOURCE= do pobrania tego opisu; więcej informacji można znaleźć w Pomocy i obsłudze technicznej. Następujące informacje są częścią zdarzenia: Proces usługi nie mógł połączyć się z kontrolerem usługi.

Logs.rar

Witaj Tomnord15,

Dziękuję bardzo za logi oraz dodatkowe informacje. Pozwolę sobie ponownie zadać pytanie. Czy wyłączenie zapory Privatefirewall rozwiązuje problem z aktualizacją?

Witaj Tomnord15,

Dziękuję za szczegółowe informacje. Jak tylko znajdziemy przyczynę bądź jeżeli będziemy potrzebować kolejne logi, powrócę do tego wątku.

Witam Tomnord15,

Czy próbował Pan odinstalować całkowicie program Emsisoft Anti-Malware i zaktualizować ponownie do wersji beta? 

Jeżeli nie, to proszę spróbować tej metody.

1. Proszę za pomocą "Dodaj usuń programy", usunąć Emsisoft Anti-Malware. (Proszę zapisać klucz do programu w bezpiecznym miejscu, gdyż program po reinstalacji poprosi o wprowadzenie klucza.)

2. Kolejnym krokiem jest ponowne uruchomienie systemu.

3. Proszę przejść do "Mój komputer", na dyck: C:\Program Files\Emsisoft Anti-Malware i usunąć cały folder "Emsisoft Anti-Malware".

4. Po opróżnieniu kosza, ponownie uruchamiamy system.

5. Teraz proszę pobrać instalator EAM, zainstalować program ponownie i zaktualizować do wersji Beta.

Czy po wykonaniu powyższych czynności problem nadal występuje?

Witaj Tomnord15,

Dziękuję za informację zwrotną. Kolejną czynność, jaką można wykonać jest usunięcie następujących folderów:
C:\Windows\a2temp
C:\Windows\emonr

Po opróżnieniu kosza, proszę uruchomić ponownie system. Czy teraz program aktualizuje się już poprawnie?

Usunąłem ten folder i niestety nie przyniosło to rezultatu. EAM inicjuje aktualizacje i nie pobiera wcale sygnatur. Zrobiłem naprawę Windows za pomocą SFC /Scannow, przeinstaluję EAM jeszcze raz i zrobię kroki poodane przez Pana. Napiszę czy to pomogło.

Zrobiłem trochę inaczej, gdyż przy wpisywaniu klucza i np. restarcie systemu po pierwszej instalacji wersji stabilnej program prosił o klucz. A teraz zrestartowałem system po instalacji wersji beta przez program i znów poprosił o klucz, po czym zaktualizował sygnatury i jak dałem ręcznie, po chwili żeby zaktualizował drugi raz, to znów pojawił się problem z aktualizacją, niby nie miałby pobierać nowych sygnatur, bo były pobrane przed chwilą, ale znów zaczełą się inicjacja pobierania i ten sam problem występuje. Jak dam anulowanie instalacji to cały czas jest anulowanie jako komunikat i nic się nie zmienia.

Witam serdecznie,

Dziękuję za wyczerpujące informacje. Chcę poinformować, że właśnie znaleźliśmy przyczynę błędu podczas procesu pobierania aktualizacji w systemie Windows XP. Problem dotyczy obecnie wersji beta oznaczonej numerkiem 10.0.0.5686.

Na chwilę obecną rekomenduję powrót do wersji stabilnej 10.0.0.5641. W tym celu proszę o odinstalowanie aktualnie posiadanej wersji beta i ponowne zainstalowanie z tego linku. Problem ten zostanie rozwiązany wraz z upublicznieniem kolejnej wersji beta.

Jeżeli w czymś mógłbym jeszcze pomóc proszę o ponowny kontakt.

Pozdrawiam i dziękuję za kontakt z pomocą techniczną firmy Emsisoft.

Witam Tomnord15,

Została wydana dzisiaj nowa wersja beta oznaczona numerem 10.0.0.5735, która powinna rozwiązać Pana problem.

Będę wdzięczny za sprawdzenie czy pobieranie sygnatur przebiega bez problemów z najnowszą wersja beta na Pana systemie operacyjnym Windows XP.

1. W tym celu proszę otworzyć menu główne programu.

2. Proszę przejść do zakładki  "Ustawienia"-->"Aktualizacje".

3. Proszę o zaznaczenie "Pobieraj aktualizacje testowe".

4. Następnie należy kliknąć "Aktualizuj teraz" u góry po prawej stronie.

5. Kolejnym i ostatnim krokiem jest restart systemu.

Proszę koniecznie dać mi znać czy problem został rozwiązany.