noiprox

Brak ochrony, program się nie włącza.

Recommended Posts

Witam noiprox,

Dziękuję za kontakt poprzez oficjalne forum wsparcia Emsisoft.

Polecenie, które Pan wykonał nie miało prawa rozwiązać problemu, gdyż z tego co zauważyłem wdarł się mały błąd w tekst poradnika za co przepraszam.

Poniżej przesyłam poprawny poradnik przeznaczony pod Pana system operacyjny oraz wersję bitową systemu Windows.

Proszę jeszcze raz wykonać poniższą instrukcję.

Windows 7 (64-bit)
W celu rozwiązania problemu z wyświetlanym komunikatem w systemie Windows 7 (64-bit) proszę wykonać następujące czynności.
1. Przejdź do menu "Start".
2. Przejdź do "Wszystkie Programy".
3. Kolejnym krokiem będzie przejście do folderu "Akcesoria".
4. Kliknij prawym przyciskiem myszy (PPM) na "Wiersz polecenia" i wybierz opcję "Uruchom jako administrator".
5. Wpisz komendę  "sc delete epp64" i następnie naciśnij klawisz Enter na klawiaturze.
6. Uruchom ponownie komputer.

Czy teraz problem został rozwiązany?

niestety nadal mam ten sam problem, gdyż wykonałem te czynność już prędzej, używając "epp64" w komendzie. Wykonałem to jeszcze przed stworzeniem plików załączonych powyżej.

Witam noiprox,

Dziękuję za informację. Wygląda na to, że nie został zainstalowany poprawnie jeden ze składników programu Emsisoft Internet Security.  W tej sytuacji proszę odinstalować program Emsisoft Internet Security.

1. Proszę za pomocą "Dodaj usuń programy", usunąć Emsisoft Internet Security. (Proszę zapisać klucz do programu w bezpiecznym miejscu, gdyż program po reinstalacji poprosi o wprowadzenie klucza.)

2. Kolejnym krokiem jest ponowne uruchomienie systemu.

3. Proszę przejść do "Mój komputer", na dyck: C:\Program Files (x86)\Emsisoft Internet Security i usunąć cały folder "Emsisoft Internet Security".

4. Po opróżnieniu kosza, znów proszę uruchomić system.

5. Teraz poproszę o pobranie Emsisoft Internet Security i zainstalowanie programu ponownie.

Czy po wykonaniu powyższych czynności problem nadal występuje?

Witam,

Czy istnieje jakiś sposób by znaleźć numer klucza programu bez uruchamiania go? Ponieważ obawiam się, iż nie mam nigdzie kodu zapisanego w wersji papierowej, a w wersji cyfrowej na komputerze znaleźć nie mogę.

Pozdrawiam

Witam ponownie,

Posiadaną licencję, można odzyskać, otwierając plik "logs.db3" który znajduje się w folderze "Logs". Można go znaleźć w folderze C:\Program Files (x86)\Emsisoft Internet Security.

Witam,

Właśnie udało mi się przeinstalować program, gdyż przez przypadek znalazłem mój aktualny klucz. Wszystko działa już dobrze.

To co zauważyłem, to że mimo że w wersji okienkowej program nie działał, to w wierszu poleceń wszystkie komponenety działały bez zarzutu. Oraz znalazłem plik o nazwie a2settings.ini, czy w nim nie są zawarte jakieś informacje na temat licencji?

Pozdrawiam serdecznie.

• Upvote 1

Witam,

Cieszę się bardzo, że reinstalacja programu rozwiązała problem.

Odnośnie pliku ustawień o którym Pan wspomina (a2settings.ini). Znajdują się w nim przeróżne informacje, począwszy od używanej rozdzielczości w programie, poprzez ustawienia modułów ochrony kończąc na szczegółach dotyczących aktywowanej licencji. Takich jak nazwa komputera czy identyfikator użytkownika, po którym można dojść do numeru licencji. Jednak łatwiejszym sposobem jest, tak jak to wspominałem w swoim wcześniejszym poście odszukanie numeru licencji w pliku logs.db3, za pomocą opcji w notatniku "Znajdź..." (CTRL+F) i wpisanie komendy "&key=".

Aby być w 100 procentach bezpiecznym o to, że nigdzie klucz się nie zagubi, polecam założenie konta użytkownika Emsisoft na stronie cc.emsisoft.com. Po założeniu takiego konta, zyska Pan m.in. możliwość przypisania klucza do Pana konta, oraz do wielu innych przydatnych opcji. 

Jeżeli w czymś mógłbym jeszcze pomóc, proszę o ponowny kontakt.

Pozdrawiam i dziękuję za kontakt z pomocą techniczną firmy Emsisoft.