Recommended Posts

Witam!

Dzisiaj o godzinie 15:11 czasu polskiego, podczas operacji aktualizacji programu emsisoft emergency kit, mój program antywirusowy( microsoft security essentials) wykrył i automatycznie usunął wirusa. Kiedy bliżej się sprawie przyjrzałem, a dokładniej lokalizacji wirusa. Wirus był zlokalizowany w:

file:C:\Users\Adam\AppData\Local\Temp\EEK\a2temp\_up_\bin32\Signatures\BD\cevakrnl.rv0.diff
Z tej lokalizacji wynika mniej więcej tyle, że albo sygnatura była zainfekowana, albo po prostu MSE wykrył bezpieczny plik( fałszywy alarm). 

Dodatkowe informacje:
Wirus: Virus/DOS/Antiexe
Kod błędu: 0x80508023. Program nie znalazł na komputerze złośliwego oprogramowania ani innego potencjalnie niechcianego oprogramowania. 
Więc czekam z niecierpliwością na odpowiedź. Jeśli ta sygnatura była owszem zainfekowana, mam nadzieję,że inne są bezpieczne,a jeśli nie to proszę o wskazanie tych zainfekowanych.
Wirus raczej nie podszył się pod lokalizację, ani żądne z tych spraw, ponieważ przed aktualizacją EEK, przeskanowałem komputer Hitmanem Pro i MSE. A sam wirus został wykryty przez MSE podczas aktualizacji i automatycznie usunięty.
Z góry dzięki za odpowiedź.

Witam Panie Adamie,

Dziękuję za kontakt ze wsparciem Emsisoft, poprzez forum.

Wszystko wskazuje, że jest to fałszywy alarm podjęty przez program Microsoft Security Essential. 

Wykonanie ponownej aktualizacji sygnatur w programie EEK powinno rozwiązać problem.

Zawsze istnieje takie prawdopodobieństwo, że jakichś program antywirusowy uzna jedną z sygnatur innego antywirusa jako zagrożenie, wszystko przez to, że sygnatury są niczym innym jak fragmentem danej cząstki wirusa.

Dlatego, zalecałbym dodanie całego folderu z sygnaturami EEK do listy wykluczeń w programie Microsoft Security Essential, aby wykluczyć w przyszłości mylne wykrycia przez program Microsoftu.

Jeżeli w czymś mógłbym jeszcze pomóc, proszę o kontakt.

Pozdrawiam,

Mikołaj