AdamPL234

W sprawie BSODA IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL

Recommended Posts

Dzień Dobry, jestem tu nowy i potrzebuje pomocy. Ostatnio po instalacji Emsisofta na moim poprzednim WIN7 64BIT wyskakiwał BSOD IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL nawet podczas grania w gry na komputerze. jakieś metody lub odpowiedzi lub jak sie pozbyć tego BSODA lub co powoduje ten BSOD? Czy to nie przypadkiem Emsisoft powoduje tego BSODA który opisałem powyżej zarówno i w nazwie tematu?

Witam Panie Adamie,

Dziękuję za kontakt ze wsparciem technicznym firmy Emsisoft.

Czy dobrze rozumiem, zaktualizował Pan swój system Windows 7 do Windows 10?

Jeżeli tak, to w takiej sytuacji poproszę również o specyfikację PAna komputera. Jeżeli korzysta Pan z laptopa, poproszę o podanie nazwy modelu.

W celu odnalezienia przyczyny powstawania tak zwanego ekranu śmierci proszę wykonać poniższe czynności:

1. Proszę pobrać i następnie wypakować bezpłatne narzędzie BlueScreenView.

2. Następnie proszę uruchomić program BlueScreenView.exe.

3. Kolejną czynnością jest odnalezienie interesującego Pana konkretnego BSOD'a wyszukując, go po konkretnej dacie i godzinie i  następnie zaznaczenie go za pomocą myszki.

4. Teraz proszę użyć kombinacji klawiszy Alt+Enter.

5. Proszę w swojej kolejnej wiadomości zamieścić tak otrzymany log.

Mikołaj

Wciąż jestem na Windowsie 7, chociaż po formacie mam teraz Windows 7 Pro 64bit bo nie mogłem wytrzymać z tym BSODEM. poprzedni WIN7 też był 64bit ale wtedy była to wersja Home Premium. Po sformatowaniu systemu BSOD na razie nie występuje według tematu, chociaż mam pewne obawy co do instalacji Emsisoft Anti-Malware albo pakietu Internet Security. Bo boje się że znowu ten BSOD mnie nawiedzi i będzie mi niszczyć wszystkie gry i znowu w niektórych grach połączenie z internetem będzie działać nie odpowiednio bo ten BSOD IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL ujawniał mi sie zawsze jak w coś np: Gram lub oglądam a gdy wyskakuje BSOD to nic nie pisze poniżej co spowodowało wyświetlenie BSODA. Dodam że to było na Windows 7 Home Premium czyli na poprzednim systemie Windows który miałem po zakupieniu nowego komputera 2 lata temu. Co do mojej specyfikacji komputera: Procesor: Intel Core I3 3240 3.40 4rdzeniowy. Karta Grafiki: Geforce 740GT 1GB. RAM: 8GB. Dysk Twardy mam od Gigabyte. Reszty nie znam niestety. Dodam jeszcze że wszystkie podzespoły mojego komputera działają sprawnie od 30C* do 40C*.

Witam ponownie Panie Adamie,

Dziękuję za odpowiedź.

Bez szczegółowych logów dotyczących tego ekranu śmierci, nie będę w stanie podać pewnego rozwiązania problemu. Na chwilę obecną moja diagnoza opierać się, będzie na przypuszczeniach.

Błąd IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL z reguły pojawia się podczas występowania problemów ze sterownikiem od karty graficznej, tak więc może Pan śmiało zainstalować nasze oprogramowanie, gdyż jest mało prawdopodobne, aby to nasz program powodował BSOD z tego typu komunikatem.

Gdyby,  w przyszłości pojawiłby się ponownie ten błąd, będę wdzięczny za wykonanie instrukcji z mojego poprzedniego postu, oraz podanie modelu płyty głównej w innym przypadku moja możliwość pomocy będzie ograniczona.

Jeżeli w czymś mógłbym jeszcze pomóc, zapraszam do ponownego kontaktu.

Dziękuje za wyjaśnienie informacji w której już wiem przez co wyskakuje BSOD IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL. Jak wyskoczy mi ten BSOD ponownie to zastosuje sie do instrukcji z twojego poprzedniego postu