Shaman

Odnowienie licencji a zakup nowej - różnica w cenie

Recommended Posts

Witam,

od 3 lat jestem użytkownikiem oprogramowania firmy Emsisoft, najpierw EAM, następnie EIS (3 licencje). Obecnie zamierzam przedłużyć licencje na kolejny rok - program przypomniał mi o kończącej się licencji i zapewnił o przygotowaniu ciekawej oferty. Ku mojemu zdziwieniu 'ciekawa' oferta dla stałego (chyba można mnie już tak nazwać ;) ) klienta jest o CAŁE 3 PLN tańsza niż oferta dla nowego użytkownika!! (EIS na 3 stanowiska na rok: 110 PLN vs 113.71 PLN). Czy to celowe działanie firmy mające na celu utrzymanie dotychczasowych użytkowników (przepraszam, nie mogłem sobie odmówić drobnej złośliwości) ?

Żeby było jasne - uważam EIS za jeden z najlepszych pakietów ochronnych na rynku i na pewno wykupię przedłużenie licencji, jednak pewna goryczka się pojawia...

Ciekaw jestem jakie jest stanowisko firmy w tej sprawie...

Pozdrawiam,

Piotr

Witam Panie Piotrze,

Dziękuję za kontakt ze wsparciem technicznym firmy Emsisoft.

Staramy się doceniać, stałych klientów, dlatego z myślą o użytkownikach takich jak Pan, przygotowaliśmy rabaty przy każdym odnowieniu licencji.  Przy pierwszym odnowieniu przyznawany jest rabat w wysokości 25%, przy drugim już 30%, a przy trzecim odnowieniu, 35% i tak wzwyż nawet do 50% i więcej.

Proszę się upewnić, czy podczas porównywania oferty przeznaczonej dla stałych, oraz nowych użytkowników w ofercie dla nowych użytkowników zaznaczył Pan opcję na 3 stanowiska, gdyż cena w wysokości 113.71 PLN odnosi się dla licencji jednostanowiskowej na 1 rok, natomiast, licencja w cenie 110 PLN oferowana jest już po naliczeniu 35% rabatu dla stałych użytkowników, na licencję EIS 3 stanowiskową na okres 1 roku, czyli dokładnie taką jakiej jest Pan posiadaczem.

Poprosiłbym o przesłanie licencji, której odnowieniem jest Pan zainteresowany, za pomocą prywatnej wiadomości. Chcę się upewnić, że rabat został naliczony poprawnie.

W razie wątpliwości, pozostaję do Pana dyspozycji.

Pozdrawiam,

Panie Mikołaju,

przede wszystkim dziękuję za szybką odpowiedź.

Co do rozbieżności w podanych przeze mnie kwotach, które Pan zauważył:

jestem pewien, że patrząc na ofertę dla nowych użytkowników zaznaczyłem opcję na 3 stanowiska i jestem pewien, że kwota podana wówczas wynosiła 113.71 PLN. Wytknięta przeze mnie niewielka różnica pomiędzy  wynikała zapewne stąd, że w chwili gdy to sprawdzałem, obowiązywała dodatkowa promocja dla użytkowników z Polski. Myślałem, że odnosi się ona również do przedłużających licencję.

W chwili obecnej ta dodatkowa promocja już nie obowiązuje i cena na 3 stanowiska dla nowych użytkowników wynosi 171.31 PLN. Co do naliczonego rabatu, to wg przedstawionego przez pana schematu, jest on jak najbardziej poprawny. Wydaje mi się, że sprawę możemy uznać za wyjaśnioną.

Jeszcze raz podkreślę, że oprogramowanie firmy Emsisoft uważam za jedno z najlepszych na rynku i bez względu na wyjaśnienie mojego zgłoszenia przedłużyłbym licencję, bo uważam, że program jest tego wart.

Proszę mi tylko jeszcze powiedzieć na przyszłość, w jaki sposób mogę wysłać na forum wspomnianą przez Pana prywatną wiadomość, bo nie potrafię znaleźć takiej opcji.

Pozdrawiam serdecznie,

Piotr

Witam Panie Piotrze,

Cieszę, że problem został rozwiązany, oraz dziękujemy za miłe słowa.

Aby wysłać do danego użytkownika wiadomość.Możną tę czynność, wykonać na dwa sposoby.Można najechać myszką, na nazwę danego konta i następnie wybrać spośród rozwijalnej listy "Send message", ewentualnie kliknąć, w nazwę konta, i po przejściu na stronę konta, wybrać opcję "Send me a message".

Pozdrawiam,