AdamPL234

Transmisja steam przy Emsisofcie nie działa.

Recommended Posts

Dzień Dobry, przy zainstalowanym Emsisofcie, Transmisja steam doznaje problemów gdyż moi znajomi nie mogą mnie oglądać w transmisji steam i jedynie dezinstalacja Emsisofta naprawia problem. Mogę liczyć na jakąś pomoc w rozwiązaniu problemu? Występujący błąd w Transmisji steam to: Albo jest napisane że dalej trwa oczekiwanie na rozpoczęcie transmisji, albo występuje błąd z odczytem transmisji steam.

Witam Panie Adamie,

Dziękuję za kontakt ze wsparciem technicznym firmy Emsisoft.

W celu znalezienia przyczyny występowania opisanego problemu, proszę stopniowo powyłączać moduły w Emsisoft Internet Security.

Aby to zrobić, można nacisnąć prawym przyciskiem myszy na ikonkę, znajdującą się na pasku powiadomień w prawym dolnym roku ekranu, Stan ochrony-> "Wyłącz skaner plików", i następnie po każdorazowym wyłączaniu kolejno pozostałych modułów: kontroli zachowań, bezpiecznego surfowania i zapory ogniowej,  prosiłbym sprawdzić, czy po wyłączeniu danego modułu, problem już nie występuje.

Czy w systemie zainstalowane jest również inne oprogramowanie antywirusowe, lub skaner na żądanie?

Pozdrawiam,

Przy wyłączonych modułach Transmisja steam działa na niektórych grach z mojej blblioteki, lecz na grach takich jak: Call Of Duty: Ghosts - Multiplayer niestety bez zmian zostaje, w ogóle moi znajomi ze steamu nie widzą wiadomości o zaproszeniu do oglądania mojej transmisji steam lub w ogóle nic się nie dzieje. Jutro sprawdzę przy aktywnej ochronie, mimo to poprosiłbym o jeszcze dodatkowe wskazówki do rozwiązania problemu jeżeli tylko jest to możliwe. Nie mam przy sobie innego oprogramowania antywirusowego, natomiast Zemana AntiLogger korzystam jako asystent antywirusa który nie konfliktuje się z Emsisoftem.

Dziękuję za dodatkowe informacje.

Będę potrzebować logów z aplikacji Farbar Recovery Scan Tool (FRST).

Program FRST można pobrać z tej strony. (Należy pobrać program zgodny z posiadaną wersją Windows 32-bit lub 64-bit.)
Proszę pobrać i uruchomić Farbar Recovery Scan Tool (FRST):
1. Proszę kliknąć dwukrotnie, aby go uruchomić. 
2. Podczas uruchomienia wyskoczy okno z powiadomieniem, klikamy "Tak". 
3. Proszę kliknąć przycisk "Skanuj".
4. Farbar Recovery Scan Tool stworzy następujące dzienniki:
FRST.txt
Addition.txt

Uzyskane raporty proszę umieścić w kolejnym swoim poście, wybierając opcję "Drag files here to attach, or choose files...".

Logi zrobione według instrukcji, zaznaczyłem dodatkowe opcje oprócz Shortcut.txt, na wypadek gdyby przyczyny nie udało się znaleźć. Co do Transmisji steam to po włączeniu Call Of Duty: Ghosts - Multiplayer, wyskoczyło okienko od Emsisofta z powiadomieniem że port gry ma połączenia wychodzące próbujące zyskać dostęp do komputera by połączyć się z trybem wieloosobowym, wybrałem przycisk: Zezwalaj na wszystkie połączenia by tryb wieloosobowy gry nie był blokowany.

Addition.txt

FRST.txt

Proszę spróbować dodać nowe reguły zezwalające dla połączeń wchodzących i wychodzących dla każdego z następujących zaznaczonych plików wykonywalnych z osobna. Należy dodać następujące pliki z dwóch folderów Steam, znajdujących się w lokalizacjach:

32-bit Windows:
C:\Program Files\Common Files\Steam

64-bit Windows:
C:\Program Files (x86)\Common Files\Steam

Steam_EXEs_Common_Files.png
Download Image

Oraz:

32-bit Windows:
C:\Program Files\Steam\bin

64-bit Windows:
C:\Program Files (x86)\Steam\bin

Steam_EXEs_Program_Files.png
Download Image

Aby dodać wyjątek, trzeba przejść, do menu głównego programu EIS->OCHRONA->Reguły aplikacji->Dodaj regułę. W sekcji Poł. Wchodzące i Poł. Wychodzące, należy ustawić opcję "Dopuszczaj wszystko".

Dodawanie wyjątków.png
Download Image

Warto dodać również, tą samą metodą poszczególne pliki danej gry na Steam. 

Czy utworzenie reguł dopuszczających, rozwiązało może problem?

Niestety problem dalej występuje, mimo to wszystkie reguły połączeń z grą są na poziomie: "Dopuszczaj wszystkie." Ponownie dodałem ręcznie reguły połączeń plików steama wszystkie na zezwoleniu i też nic. Mój system operacyjny: Windows 7 64bit. W wolnym czasie ponownie zainstaluje grę, jak nie rozwiąże to problemu to podobnie jest to wina gry.

Proszę jeszcze spróbować wyłączyć tylko i wyłącznie zaporę ogniową. 

Jeżeli pomimo wyłączenia zapory problem dalej będzie obecny, następnym krokiem będzie spróbowanie odinstalowania Zemana AntiLogger.

Dziękuję za pomoc, problem został rozwiązany, po odinstalowaniu Zemana AntiLogger, Transmisja w Call Of Duty: Ghosts - Multiplayer znów działa jak należy i moi znajomi mogą mnie już oglądać.