AdamPL234

Duże zużycie pamięci RAM w procesie Emsisofta

Recommended Posts

Przepraszam że to już mój 3 temat, lecz tym razem dotyczy to zużycia ogromnej ilości RAM na moim komputerze, od startu systemu proces Emsisoftu a2service.exe zużywa od 280 do 350MB, natomiast od aktualizacji sygnatur aż 500MB RAM lub więcej, mój zrzut ekranu przedstawia wszystko.bandicam 2016-12-21 15-32-00-403.jpg
Download Image

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam Panie Adamie,

Dziękuję za ponowny kontakt ze wsparciem technicznym firmy Emsisoft.

Na wstępie, chciałbym dowiedzieć się, jaka faktycznie pamięć jest wykorzystywana przez proces a2service.exe. W tym celu proszę pobrać te narzędzie. 

1. Po pobraniu folderu skompresowanego, proszę dwukrotnie kliknąć na plik o nazwie procexp64.exe , aby uruchomić aplikację.

2. Prosiłbym o zamieszczenie faktycznej wielkości używanej pamięci RAM przy procesie a2service.exe w sekcji "Working Set".

Czy posiada Pan włączoną opcję optymalizacji zużycia pamięci RAM, oraz ile pamięci jest obecnie zamontowane w Pana komputerze?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za załączony zrzut ekranu, wynika z niego iż aplikacja w danym czasie używała 312MB. W przypadku wyłączonej opcji optymalizacji zużycia pamięci ten jest jak najbardziej mieszczący się w normie, gdyż średnio proces a2service  w przypadku braku włączonej wspomnianej opcji będzie zabierał między 150, a 300 MB. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby ta wartość zajmowanej pamięci RAM, w przypadku wyłączonej funkcji optymalizacji użycia pamięci, miała wartość mniejszą. Wszystko zależy od ilości podpisów sygnatur wirusów, które znajdują się w bazie na daną chwilę. 

Wykorzystanie pamięci na zrzucie ekranu, jest na dobrym poziomie (w przypadku wyłączonej optymalizacji zużycia pamięci RAM).

Na załączonej grafice wartość w sekcji Private Bytes informuje o maksymalnej wielkości pamięci RAM, jaka została przydzielona dla danej aplikacji. Nie oznacza to wcale, że aplikacja będzie potrzebowała w przyszłości z pełnej ilości pamięci RAM, jaka zostałą dla niej przypisana.

W systemie Windows 7 Menedżer zadań pokazuje wartości pamięci RAM, które odnoszą się do wielkości tzw. "Private Bytes" Bajtów prywatnych, a nie rzeczywistej wielkości pamięci RAM, używanej na daną chwilę "Working Set" Zestaw roboczy. 

Dodatkowo warto mieć na uwadze, iż wartość pamięci RAM w sekcji Private Bytes, będzie zawsze większa, a czase zdarza się, że dużo większa od wartości Working Set.

W przypadku, gdzie wartości  zużycie pamięci (Bajty prywatne lub Zestaw roboczy) stale by wzrastały, i nie ulegały by stopniowego z czasem spadkowi,  takie zachowanie nazywa się wtedy wyciekiem pamięci, które może powodować pewne problemy.

W Windows 7 istnieje również możliwość rozbudowania wyświetlanych kolumn z informacjami, o kolejne kolumny, które również by zawierały informacje o realnym zużyciu pamięci RAM.

Okno dialogowe pozwalające dodać nowe kolumny można wywołać, wybierając jedną z pozycji z menu Widok.

Proces w Windows 7.png
Download Image

Pod tym linkiem, znajdzie Pan szczegółowy opis, co poszczególne wartości oznaczają.

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cała przyjemność po mojej stronie.

Jeżeli w czymś mógłbym jeszcze pomóc, zapraszam do ponownego kontaktu.

Pozdrawiam oraz Życzę Wesołych Świąt.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.