Recommended Posts

rogacz    1

Od jakiegoś czasu mam problemy z stabilnością pakietu office, w momencie próby zapisu na dysku lokalnym aplikacja się wywalała i sypała błędami, dzięki poradzie z forum supportu MS dowiedziałem się że należy usunąć wasz produkt, o dziwo pomogło. Jutro o 8.00 będę czyścił kolejny komputer z tym błędem. Jakich informacji potrzebujecie do naprawienia problemu?

Mikołaj R.    10

Witam Rogacz,

Dziękuję za kontakt ze wsparciem technicznym firmy Emsisoft.

Jakiej wersji Office dotyczy wspomniany problem?

Czy byłaby możliwość otrzymania zrzutu ekranu, który by przedstawiał opisywany problem?

rogacz    1

Office 2013 i Office 2016 oba x64. Do tego win10 x64

Zrzut ekranu jest nierealny, musiało by być nagranie :)
Problemem wg. mnie jest brak dostępu do dysku dla office.

Przy zapisywaniu do onedrive - wszystko działa bez zarzutu, przy zapisywaniu na dysku powstają 0kb pliki z losowymi nazwami, a office się zawiesza i nawet nie pozwala wybrać rodzaju pliku jaki ma być zapisany. 

Mikołaj R.    10

Dziękuję za dodatkowy opis problemu. Problem jest nam znany. Staramy się odtworzyć błąd w środowisku testowym. Jeżeli będziemy potrzebować dodatkowych informacji dotyczących wspomnianego błędu, pozwolę sobie na ponowny kontakt z Panem.

Na chwilę obecną, aby tymczasowo rozwiązać problem, program Office, oraz cały folder pakietu biurowego należy wykluczyć, z monitorowania, oraz z przyszłych skanowań.

Aby to zrobić należy przejść do menu głównego programu EIS-->Ustawienia-->Wykluczenia:

Wyklucz ze skanowania-->Dodaj folder-->C:\Program Files\Microsoft Office-->OK.

Wyklucz z monitorowania-->Dodaj folder-->C:\Program Files\Microsoft Office-->OK.

Teraz Office powinien już bez problemu zapisywać dokumenty.

Pozdrawiam,

rogacz    1

Ujmę to korzystając z kwestii właściciela tej firmy w której mi najpierw problem wyskoczył:
"Wykluczenia? Zdajesz sobie sprawę że nie po to kupiliśmy antywirusa by mu coś wykluczać?" Tak wiec firma na dzień dzisiejszy chodzi na Defenderze Windowsa....

rogacz    1
On 14.05.2017 at 9:36 PM, Mikołaj R. said:

Dziękuję za dodatkowy opis problemu. Problem jest nam znany...

Jak tam idzie naprawa błędu? Kiedy można się spodziewać wydania do niego aktualizacji? 

Mikołaj R.    10

Na chwilę obecną, jeszcze jest za wcześnie, aby mówić, o przybliżonej dacie wydania łatki. Na chwilę obecną, w dalszym ciągu nasz zespół analizuje problem.

rogacz    1

Zła wiadomość. Mocno zła, bo w tej chwili mam firmę rozbabraną w której kilkanaście maili z fakturami dziennie przechodzi na windowsowym defenderze i nie mogę im wgrać av, za jaki zapłacili... Dlatego proszę o konkretną informację - na kiedy jest planowane wydanie poprawki?

Tak już prywatnie - wy macie jakiś dział beta testów przed wysłaniem aktualizacji do klientów? Wcześniej mój problem z qbittorentem, teraz problem z officem wskazuje na brak takowego działu... Jeśli macie wakaty w takowym dziale i przez to wychodzą takowe kwiatki - to będę wdzięczny za podesłanie mi oferty pracy, może skorzystam i w ten sposób wesprę Emsisoft.

Mikołaj R.    10

Rozumiem. Z naszej strony mogę przeprosić, za komplikacje wynikające z tego problemu. Już wkrótce wydamy wersję beta, która powinna rozwiązać problem z brakiem kompatybilności.

Mamy dział wewnętrzny oraz dział publicznych beta testów. Dziękujemy za gotowość oferowania pomocy przy testach. Zachęcam do czynnego testowania udostępnianych na bieżąco przez nas wersji beta.

rogacz    1

Jak tam postępują naprawy? Emsi już normalnie działa razem z Office? 

Odnośnie przeprosin - mało są efektywne bo mi wasz błąd uderza na opinii. Ot polecam program który nie dość że office blokuje to się jeszcze długo naprawia...

PS: Mam nadzieję że się jakoś z naprawą sprężycie bo od 12 maja obie licencje są nieużywane nie z mojej winy...

Mikołaj R.    10

Poprosimy jeszcze o chwilę cierpliwości. Cały czas pracujemy na rozwiązaniem problemu. Możliwe, że jeszcze w tym miesiącu zostanie wydana wersja beta.

Poproszę Pana o przesłanie mi w prywatnej wiadomości, dwóch licencji, kiedy tylko problem zostanie rozwiązany. Będę chciał zaoferować rekompensatę.

rogacz    1

Jak na ten moment na 2016 wszystko działa perfekcyjnie, jedyne co dostrzegam to takie ogólne spowolnienie systemu, jak by mu nagle tak z 5% mocy ukradło.
Orientujesz się może kiedy ta poprawka wskoczy na kanał stabilny? Bo nie chcę u klienta mieć otwartego kanału beta.

Mikołaj R.    10

W dniu dzisiejszym wydaliśmy stabilną wersję 2017.5.0.7538, która m.in. rozwiązuje problem z pakietem Office.

rogacz    1

Oba komputery i Office 2013 i 2016 jak na ten moment działają, także dzięki za naprawdę błędu.

W wiadomości prywatnej za chwilkę podeślę te numery licencji.