sirk111

Problem z aktualizacją i uruchomieniem po reinstalacji systemu

Recommended Posts

Witam,

system - Windows 8.1, 32-bitowy, wersja programu 18.9.1.8968 

Po reinstalacji systemu na tablecie i ponownym zainstalowaniu  Emsisoft Anti-Malwere, program nie aktualizuje się i wyświetla informację "Twój komputer nie jest chroniony" oraz pokazuje inicjowanie aktualizacji która nie następuje a program po jakimś czasie sam się zamyka. W centrum akcji systemu Windows widnieje jako wyłączony ale po próbie włączenia otwiera okno Emsisoft i tak od nowa. Wyłączenie zapory Windows nic nie zmienia, na tablecie fabrycznie zainstalowany był McAfee, ale odinstalowanie go nic nie zmieniło. Przed reinstalacją systemu Emsisoft działał poprawnie.

Z góry dziękuję za pomoc

Krzysztof Talar

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dobry wieczór Panie Krzysztofie

Dziękuję za kontakt ze wsparciem technicznym firmy Emsisoft

Jakiej treści komunikaty pojawiają się w sekcji "Raporty"?
W celu rozwiązania problemu z wyświetlanym komunikatem w systemie Windows 8.1 (32-bit) proszę wykonać następujące czynności.
1. Kliknij prawym przyciskiem myszy (PPM) na przycisk "Start".
2. Kliknij lewym przyciskiem myszy (LPM) na "Wiersz polecenia (administrator)".
3. Wpisz komendę  "sc delete epp" i następnie naciśnij klawisz Enter na klawiaturze.
4. Uruchom ponownie komputer klikając prawym przyciskiem myszy (PPM)na przycisk "Start", następnie najedź myszką na "Zamknij lub wyloguj się" i wybierz "Uruchom ponownie".
 
Czy teraz problem został rozwiązany?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuje za informacje, poprosilbym Pana o użycie tego narzędzia w celu usunięcia naszej aplikacji z systemu.

 
1. Proszę uruchomić narzędzie EmsiClean32.exe i następnie zaakceptować warunki użytkowania. 
2. Proszę zaznaczyć wszystkie wyniki wyszukiwania i następnie kliknąć na przycisk "Remove selected objects". Proszę potwierdzić tę operację klikając na "Yes".
2. Po usunięciu, proszę zrestartować komputer i spróbować ponownie zainstalować nasz program i sprawdzić, czy moduły ochrony, jak i sama aktualizacja działa poprawnie.
 
Aktualizacja: Dziękujemy za dotychczas przekazane informacje. Pracujemy już nad wydaniem, aktualizacji, która rozwiąże problem, na chwilę obecną prosimy zmienić w ustawieniach programu kanał aktualizacji, ze stabilnego na opóźniony. Aby to zrobić należy wykonać poniższe kroki: Ustawienia->Aktualizacje->Kanał aktualizacji->Opóźniony. 
Teraz prosimy na nowo sprawdzić dostępność aktualizacji, oraz sprawdzić poprawność działania modułów ochrony rzeczywistej.

Share this post


Link to post
Share on other sites

😕 No niestety, obecnie po usunięciu programu za pomocą EmsiClean32.exe, restarcie komputera i po uruchomieniu instalatora pobranego ze strony Emsisoft najpierw instalator uruchamia pobieranie a później podczas "initializing" wyskakuje komunikat " error loading installation database: 1/1638" i w tym momencie instalator kończy działanie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Proszę użyć tej wersji instalatora, która zawiera w sobie już sygnatury wirusów, i jest przeznaczona tylko pod wersję 32 bitową systemu Windows.  Czy teraz instalacja przebiegła bez problemu?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Witam po dwóch dniach, już miałem napisać Panu że program zadziałał a jednak nie. Po zainstalowaniu programu, pobrał on aktualizację i przez chwilę wszystko wyglądało już prawidłowo  po czym zaczął się zachowywać tak samo jak poprzednio czyli wyświetla informację "Twój komputer nie jest chroniony" oraz pokazuje inicjowanie aktualizacji która nie następuje ale dodatkowo zauważyłem coś dziwnego program jakby cały czas sam się zamykał i ponownie uruchamiał. Widać to w menadżerze zadań w którym się "pojawia i  znika" ale też po prostu parę chwil po otwarciu okna programu samoczynnie się ono zamyka. Program nie podejmuje działań np. po podłączeniu pendrive albo przy próbie ręcznego skanowania pliku otwiera się okno skanera które jednak po chwili samoczynnie się zamyka.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Czy próbował, Pan tuż po zainstalowaniu programu, zmienić kanał aktualizacji na "Opóźniony"? Na ten moment jest to jedyna metoda, aktywowania modułów ochrony oraz, umożliwienia pobierania aktualizacji sygnatur.

Poprosiłbym Pana również, o pobranie narzędzia Emsisoft Diagnostic Tool. Będę chciał przyjrzeć się bliżej, Pana systemowi.

1. System Windows zapyta, czy chcesz zezwolić na wprowadzanie zmian na komputerze. Należy zezwolić, gdyż Emsisoft Diagnostic Tool, musi zebrać określone typy informacji systemowych, które możliwe są do uzyskania tylko w przypadku nadania wszelkich praw dla uruchamianej aplikacji w systemie Windows. (Żadne trwałe zmiany nie zostaną wprowadzone do komputera, ani systemu). Prosimy  kliknąć Tak, aby kontynuować.
2. Po uruchomieniu narzędzia diagnostycznego Emsisoft prosimy kliknąć na przycisk "Next" , aby rozpocząć proces zbierania informacji i zapisywania ich w dzienniku.
Uwaga: ten proces może potrwać kilka minut, a jego pojawienie się zawiesi się na minutę lub dwie, podczas uruchamiania traceroutów na naszych serwerach aktualizacji.
3. Gdy proces zbierania informacji się zakończy, wystarczy kliknąć "Close", w celu zamknięcia narzędzia diagnostycznego. 
4. Na pulpicie pojawi się nowy plik o nazwie EmsisoftDiagLog 

Będziemy wdzięczni za udostępnienie nam raportu celem dalszego przeanalizowania problemu z Pana system Windows 8.1,  wybierając opcję "More Reply Options".

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tak kanał aktualizacji zmieniłem na opóźniony ale dopiero po chwili bo ta pierwsza skuteczna aktualizacja pobrała się natychmiast po uruchomieniu programu i wtedy wyglądało na to że problem został rozwiązany i dopiero po chwili jak problemy powróciły zmieniłem kanał aktualizacji. W załączeniu przesyłam raport z systemu.

EmsisoftDiagLog.txt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję za raport, jak tylko zostanie on przeanalizowany przez nasz zespół badający problem, powrócę do Pana w kolejnym poście na początku tygodnia. Już teraz widze w logu, iż usługa a2service nie jest uruchamiana podczas startu systemu. Prosze spróbować przejść do folderu C:\Program Files\Emsisoft Anti-Malware i w nim dwukrotnie kliknąć na plik "a2service" i następnie, "a2guard" i na końcu na "a2start". Po chwili powinno się pojawić nowe okno z widocznym menu głównym programu. Czy teraz wszystkie moduły są już aktywne?

Jeśli nie, prosiłbym, ponownie użyć narzędzia EmsiClean, tak aby ponownie zainstalować program przy użyciu wersji offline instalatora.

Tuż po zainstalowaniu na nowo programu, proszę odłączyć dostęp do internetu, aby uniemożliwić pobranie aktualizacji sygnatur. Teraz niezbędne będzie dokonanie zmiany kanału aktualizacji, po których poprosiłbym o ponowne połączenie się z Internetem, i wybranie opcji "Aktualizuj teraz". Po zainstalowaniu aktualizacji, prosiłbym ponownie uruchomić system, czy teraz problem ustąpił?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dzień dobry, niestety problemy w dalszym ciągu występują. Zrobiłem tak jak Pan radził, czyli instalację offline a po zainstalowaniu wyłączyłem internet i zmieniłem kanał aktualizacji. Po tej operacji proces aktualizacji się rozpoczął a pobieranie doszło do 91% i na tym program jakby się zawiesił a po jakimś czasie sam się wyłączył i sytuacja powróciła do tej sprzed kilku dni. Próbowałem też uruchomić program wg wcześniejszych pańskich zaleceń czyli "dwukrotnie kliknąć na plik "a2service" i następnie, "a2guard" i na końcu na "a2start" po czy wyskoczył mi komunikat błędu w załączeniu zrzut z ekranu. Przesyłam również nowy raport z systemu. Chciałem również zaznaczyć, że w weekend postanowiłem ponownie przywrócić ustawienia fabryczne tak więc dzisiejsze działania wykonywałem na świeżo postawionym systemie.

emsisoft - błąd zrzut z ekranu.jpg
Download Image

EmsisoftDiagLog.txt

Share this post


Link to post
Share on other sites

Według pierwszego raportu diagnostycznego wynika, iż w systemie zainstalowana byłą nasza aplikacja w wersji 2018.9.1.8968. Ta wersja nie jest udostępniona w kanale opóźnionym aktualizacji. Samo dokonanie zmiany źródła aktualizacji nie spowoduje wprowadzenia jakichkolwiek zmian w plikach składowych aplikacji Emsisoft.

W kanale opóźnionym na chwilę obecną udostępniana jest wersja 2018.6.0.8750, i to ona powinna znaleźć się w Pana systemie. Po pobraniu aktualizacji, przy użyciu "kanału opóźnionego", niezbędne będzie ponowne uruchomienie systemu, ale z pominięciem tzw. "Szybkiego rozruchu/Szybkiego startu", który jest obecny w systemie Windows 8 wzwyż.

1. Proszę pominąć ten krok, jeśli nie ma Pan już możliwości pobrania i zainstalowania aktualizacji przez Internet po dokonaniu zmiany kanału aktualizacji na "Opóźniony" 

1.2 Po pobraniu aktualizacji, przy użyciu kanału proszę następnie użyć komendy klawiszy Windows+X, aby pojawiło się menu kontekstowe z opcjami do wyboru. Taki sam efekt uzyskamy, po kliknięciu prawym przyciskiem myszy logo Windows, widoczne w lewym dolnym rogu ekranu. 

1.3 Proszę przejść do sekcji "Zamknij lub wyloguj"-> "Uruchom ponownie". Teraz po ponownym uruchomieniu systemu, program powinien działać bez problemu.

2. Jeśli powyższa metoda nie przynosi żadnej wymiernej korzyści, niezbędne będzie przeprowadzenia aktualizacji, przy użyciu trybu awaryjnego systemu Windows z obsługą sieci.

2.1 Proszę pobrać, i wypakować plik wsadowy obecny w archiwum na pulpit. Plik załączyłem w tym poście. (Niektóre oprogramowanie antywirusowe może alarmować o wykryciu fałszywego zagrożenia, po pobraniu, bądź uruchomieniu tego pliku, a program Windows SmartScreen może próbować go zablokować lub usunąć).

2.2 Aby wejść do trybu awaryjnego, proszę najechać na myszką na prawy dolny róg ekranu, aby wysunęła się belka z opcjami, i rozwijamy sekcję "zasilanie".

2.3 Normalnie aby zrestartować system wystarczy kliknąć w przycisk "Uruchom ponownie", ale w związku z tym, iż zależy nam na wejściu do trybu awaryjnego, trzeba przytrzymać klawisz SHIFT i dopiero wtedy wybrać opcję ponownego uruchomienia.

2.4 Następnie udajemy się na niebieskim ekranie do "Rozwiąż problemy" > "Ustawienia uruchamiania" > "Opcje zaawansowane" > "Uruchom ponownie". Po ponownym uruchomieniu komputera możemy wybrać tryb awaryjny za pomocą klawisza z cyfrą 5 / F5 (w zależności od wersji systemu), bądź wybrać klawiszami strzałek na klawiaturze, "Tryb Awaryjny z obsługą sieci".

2.5 W trybie awaryjnym, proszę dwukrotnie kliknąć na plik wsadowy, wcześniej pobrany na pulpit o nazwie "cmd_update.bat". Proszę się upewnić, że wybrany jest opóźniony kanał aktualizacji w programie.

2.6  Po zakończeniu pobierania aktualizacji, wystarczy nacisnąć klawisz "Enter", aby zamknąć  wiersz poleceń.

2.7 W celu zamknięcia, trybu awaryjnego i powrotu do normalnej wersji systemu, proszę w opcji zasilania, wybrać "Uruchom ponownie. Teraz system uruchomi się, jak to miało przed wejściem do trybu awaryjnego.

2.8 Proszę sprawdzić, czy teraz program uruchamia się normalnie, oraz będę wdzięczny również za wygenerowanie nowego raportu.

commandline_update.zip

Share this post


Link to post
Share on other sites

Cieszę się, że program działa już stabilnie. W dniu dzisiejszym wydaliśmy aktualizację oznaczoną numerem 2018.9.2.8988, która rozwiązuje zgłaszany przez Pana problem. Jest ona dostępna do pobrania, po zmianie kanału aktualizacji z "Opóźnionego", na kanał "Beta".

Będziemy niezmiernie wdzięczni, jeśli udałoby się Panu sprawdzić, czy w kanale "Beta" aktualizacji, również program działa w sposób prawidłowy

Ponadto, niedługo zostanie opublikowana już stabilna wersja programu w kanale aktualizacji o tej samej nazwie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sprawdziłem wersję beta i wszystko działa prawidłowo instalacja przebiegła bez problemów a aktualizacje pobierają się automatycznie. Proszę o informację czy pozostać przy tej wersji czy z powrotem instalować tą wersję którą miałem poprzednio.  

Quote

 

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dziękuję bardzo za informację. Na ten moment, proszę pozostać w kanale aktualizacji "Beta". Dam Panu znać, jak tylko aktualizacja stabilna zostanie wydana.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.